Достапни линкови

Самоубиствен напад во Сомалија


Во самоубиствен напад во полициска станица во главниот град на Сомалија Могадишу загинале најмалку пет луѓе. Агенциите јавуваат дека нападот бил извршен со автомобил бомба. Вакви напади најчесто изведуваат исламските бунтовници во земјата во која веќе дваесет години нема општо прифатена влада.
XS
SM
MD
LG