Достапни линкови

Конститутивна седница на Собранието на Косово


Собранието на Косово денеска во Приштина ќе одржи конститутивна седница. На дневен ред е верификација на мандатите на пратениците, положување заклетва и избор на претседател и петмина потпретседатели на Собранието.
XS
SM
MD
LG