Достапни линкови

Српскиот премиер Цветковиќ во посета на Бугарија


Мирко Цветковиќ
Премиерот на Србија Мирко Цветковиќ денеска и утре престојува во дводневна посета на Бугарија. Цветковиќ ќе се состане со неговиот бугарски колега Бојко Борисов, а утре ќе биде одржан бугарско- српски бизнис форум.
XS
SM
MD
LG