Достапни линкови

Бахреинската опозиција повика на национален дијалог


Анти-владините демонстранти во Јемен

Бахреинските опозициони групи денеска повикаа на национален дијалог, додека илјадници анти-владини демонстранти се уште се на централниот плоштад во Манама. Седум опозициски партии ја повикаа владата да преземе позитивни чекори во воспоставувањето на национален дијалог по насилните судири меѓу демонстрантите и полицијата во неделава. Бахреинскиот принц Шеик Салман Хамад Ал Халифа кој е и заменик врховен командат на воените сили, вчера нареди војската да се повлече од улиците и побара смирување на страстите и политички дијалог со опозицијата.
XS
SM
MD
LG