Достапни линкови

Јанкулоска-дијалогот е решение за сите недоразбирања


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска
Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека во Макеоднија соживотот и заедничкото функционирање на различните етнички заедници е клучот за опстанокот на земјата. Според Јанкулоска дијалогот, а не насилството е решение за сите недоразбирања. Министерката информираше дека на Кале вчера и покрај најавите не бил регистриран ниту еден инцидент или настан со насилство.
XS
SM
MD
LG