Достапни линкови

Продолжуваат протестите во Јемен


Анти-владините протести во Јемен
Протестите во Јемен продолжуваат и денеска, откако околу три илјади студенти се собраа во главниот град Сана. Тие бараат оставка на Претседателот Али Абдула Салех. На вчерашните протести пет луѓе беа повредени за време на судирите меѓу анти и про-владините демонстранти и полицијата.
Според сведоците еден демонстрант бил застрелан, но министерството за внатрешни работи негираше. Во петокот пак 5 луѓе загинаа за време на анти-владините протести.
XS
SM
MD
LG