Достапни линкови

Цветковиќ-новата влада во Србија до крајот на месецов


Српскиот премиер Мирко Цветковиќ
Српскиот премиер Мирко Цветковиќ изјави дека владата на земјата има поголем авторитет по смената на вицепремиерот и министер за економија Млаѓан Динкиќ. Во интервјуто за белградските медиуми тој не откри кој министер следен ќе биде сменет, но реконструкцијата на владата ќе се спроведе до крајот на месецов. Според Динкиќ новата влада ќе се одржи цел мандат, бидејќи мора да го заврши евроинтегративниот процес на Србија.
XS
SM
MD
LG