Достапни линкови

Зголемен бројот на загинати при нападот на банка во Авганистан


Бројот на загинати при нападот на Кабул банката во Авагнистан се искачи на 35, а повредени се околу 80 лица. Вооружена група на мажи и бомбаши самоубијци облечени во униформи на граничната полиција го извршиле нападот на банката во Џалалабад, главниот град на покраината Нангахар. Талибанците подоцна ја презедоа одговорноста,а мета на напaдот биле авганистанските војници, кои биле во банката да ја подигнат својата плата.
XS
SM
MD
LG