Достапни линкови

Стефановиќ-време е да се реши проблемот меѓу Србија и Косово


Шефот на српскиот тим за преговори со Приштина Борко Стефановиќ изјави дека време е да се реши проблемот меѓу Србите и Албанците. Стефановиќ очекува преговорите да започнат веднаш по фромирањето на новата косовска влада. Според него спорот кој трае со децении и ја оптоварува Србија, бидејќи неговотот решение го избегнувале сите.
XS
SM
MD
LG