Достапни линкови

Тачи и Пацоли потпишаа договор за владина коалиција


Косовскиот премиер Хашим Тачи
Лидерите на Демократската партија на Косово и на Алијансата за иднината на Косово Хашим Тачи и Беџет Пацоли потпишаа договор за владина коалиција. Тачи изјави дека договорот е во интерес на граѓаните на Косово и оти ќе соработува со Пацоли како Претседател на Косово за да ја унапредат европската агенда на Косово. Според Пацоли тие заедно ќе работат во изградбата на една достоинствена држава.
XS
SM
MD
LG