Достапни линкови

Демонстрантите се вратија на плоштадот во Манама


Анти-владините демонстрации во Бахреин

Илјадници анти-владини демонстранти се вратија на централниот плоштад во Манама, главниот град на Бахреин. Полицијата претходно употреби солзавец за да ги спречи демонстрантите повторно да го окупираат местото. Војката која го чувеше плоштадот се повлече, како одговор на барањето на опозицијата за да биде започнат дијалогот за решавање на политичката криза во Бахреин.
XS
SM
MD
LG