Достапни линкови

САД размислуваат за преземање акција против пиратите во Сомалија


САД размислуваат за можните опции за преземање акција по киндапирањето на една јахта со четворица американски државјани од страна на сомалиските пирати, соопшти американската амбасада во Најроби.
Бродот беше нападнат вчера во Арапското море на брегот на Сомалија.
XS
SM
MD
LG