Достапни линкови

Нападната Кабул банката во Џалалабад


Вооружено лице нападнало банка во источен Авганистан. Портпаролот на провинцијата Нанганхар Ахмација Абдулзаи изјави дека безбедносните сили ја опколиле Кабул Банката во Џалалабад.
Според Ројтерс, едно лице е загинато во нападот.
XS
SM
MD
LG