Достапни линкови

Нови судири меѓу безбедносните сили и демонстрантите во Бахреин


Воени сили, со употреба на гас и пукање во воздух ги растеруваа демонстрантите во главниот град на Бахреин, Манама, кои ја игнорираа забраната за јавни собири. До насилствата дојде по погребот на 4-цата демонстранти кои загинаа на вчерашните протести во Бахреин по бруталната интервенција на полицијата.
XS
SM
MD
LG