Достапни линкови

Војската им се закани на анти-владините демонстранти во Либија


Силите лојални на либискиот претседател Моамер Гадафи денеска се заканија со жесток одговор на анти-владините протести во земјата. До оваа закана доаѓа откако стотоци подржувачи на Гадафи демонстрираа во Триполи, а меѓу нив на кратко се појави и тој лично. Во меѓувреме, во други градови на Либија продолжија анти-владините протести на кои се бара оставка од Гадафи.
XS
SM
MD
LG