Достапни линкови

Владините и антивладини демонстрации продолжуваат во Јемен


Во Јемен се одржуваат анти – владини и провладини демонстрации. Илјадници луѓе и денеска излегоа да демонстрираат во корист на Претседателот Салех во Сана додека анти владините протести се одржуваат веке 8 ден.
Двете групи се судирија во изминативе денови а во Аден синоќа анти владините демонстранти се судрија со полицијата. При тоа беше запалена и владината зграда во овој град.
XS
SM
MD
LG