Достапни линкови

Либија - режимот предупреди на црвената линија


Провладини демонстранти со ликот на Моамер ел Гадафи
Либискиот револуционерен комитет денеска се закани со остар насилен одговор против авантуристите, како што ги нарече, демонстрантите кои бараат политички промени во земјта.
Во соопштението на веб-сајтот на режимскиот весник Ал Азах Акхдар се наведува дека силата на народот, на џамахиријата и лидерот се на црвените линии, е самоубиство за оние кои ќе им пристапат. Пораката доаѓа откако протестите продолжија во текот на ноќта по вчерашниот "Ден на гневот"против власта..
XS
SM
MD
LG