Достапни линкови

Се заострува ситуацијата во Бахреин


Илјадници луѓе присуствуваа на погребот на жртвите од протестите во Бахреин, при што извикуваа анти-владини слогани. 4 лица загинаа, а над 200 беа повредени кога вчера безбедносните сили се судрија со демонстрантите на централниот плоштад во Манама. Денеска низ градот се распоредени војници, а во Бахреин се забранети јавни собири.
XS
SM
MD
LG