Достапни линкови

8-мина загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Во напад на бомбаш самоубиец во авганистанскиот град Хост биле убиени 8 лица, вклучувајки и двајца полицајци. Според болнички извори, при експлозијата биле повредени 30-тина лица, а во околината биле оштетени повеќе куќи и продавници.
XS
SM
MD
LG