Достапни линкови

САД ќе донираат 150 милиони долари за обнова на Египет


Хилари Клинтон
Соединетите американски држави ќе издвојат 150 милиони долари за демократска трансформација и економско закрепнување на Египет, соопшти американскиот државниот секретар Хилари Клинтон. Клинтот изјави дека останува уште многу работа пред да заврши транзицијата во земјата.
XS
SM
MD
LG