Достапни линкови

Поранeшниот туниски претседател Бен Али во кома


Зине Ел Абедин Бен Али
Поранешниот претседател на Тунис,Зине Ел Абедин Бен Али , веќе два дена се наоѓа во кома во една болница во Саудиска Арабиј, соопшти избор близок на неговото семејство. Бен Али кој имаше мозочен урад, се наоѓа во тешка здраствена состојба. Тој ја напушти својата земја на 14 јануари под притисок на народните маси , кои бараат Бен Али да си оди од власт после 23 годишно владеење. Преодната влада во Тунис, ниту ги потврди, ниту ги негираше гласините за состојбата на поранешниот претседател.
XS
SM
MD
LG