Достапни линкови

Русија ќе го гради нафтоводот Бургас-Александропулис


Потпаролот на рускиот премиер, Дмитриј Песков изјави денеска дека земјата не загубила интерес за изградбата на трансбалканскиот нафтовод Бургас-Александропулис и оти не планира да се повлече од проектот. Според Песков Москва и натаму се придржува кон сите договори и продолжува да ги исполнува преземените обврски.
XS
SM
MD
LG