Достапни линкови

Жената на поранешниот московски градоначалник под истрага


Јелена Батурина и нејзиниот сопруг Јури Лужков
Руската полиција денеска упаднала во канцелариите на фирмата за недвижности Интеко, чиј сопственик е Јелена Батурина сопругата на поранешниот московски градоначалник Јури Лужков. Според министерството за внатрешни работи истрагата била спроведена поради сомнение за проневера на околу 443 милиони долари од московската банка. Батурина изјавила дека е сигурна оти истрагата нема врска со ниедна нејзина компанија или московската банка и дека и се врши политички притисок.
XS
SM
MD
LG