Достапни линкови

Голема експлозија во воен магацин во Дар ес Салам


Предградие на Дар ес Салам
Најмалку 17 лица загинаа, 150 се повредени, а илјадници евакуирани по експлозија на магацин за мунуција во воена база во најголемиот град во Танзанија, Дар ес Салам.
Според властите, најверојатно станува збор за несреќен случај. Во април 2009 во Танзанија имаше серија екплозии во воени магацини во кои 26 лица загинаа а стотици беа ранети.
XS
SM
MD
LG