Достапни линкови

Хјуман Рајтс Воч: Либан да не ги задушува протестите


Организацијата за заштита на човековите права Хјуман Рајст Воч побара од либанската влада да дозволи одржување на мирни демонстрациии и да не се обидува да ги задуши истите.Најмалку 38 луѓе беа подвредени при минатонеделните судири во вториот по големина град Бенгази.
XS
SM
MD
LG