Достапни линкови

Американска полиција уапси 100 луѓе


Американската полиција денеска соопшти дека најмалку 100 членови на ерменско- американска банда се уапсени. Полициската операција е споредена во Калифорнија, Колорадо и Мајами. Според полициските извештаи уапсените били инволвирани во стотици кривични дела како изнудување, киднапирање , трговија со оружје и измама во делот на здраствено осигурување.
XS
SM
MD
LG