Достапни линкови

Временска прогноза- облачно


Денеска не очекува облачно време. Можни се повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, наместа ќе бидат пообилни и со пороен карактер проследени со грмежи. Ќе дува умерен а повремено и засилен јужен ветер кој повеќе ќе биде изразен долж Повардарието, особено во претпладневните часови.Утринската температура ќе се движи од нула до три степени, а дневната од четири до осум степени. Во Скопје и околината ќе преовладува облачно време со повремени врнежи од дожд.
XS
SM
MD
LG