Достапни линкови

Српските власти тврдат дека нема политичка криза во земјата


Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ
Српскиот министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека нема политичка криза во земјата и дека актуелната промена на владата нема да влијае врз процесот на евроинтеграција на земјата. Според него во наредните денови владејачката коалиција ќе расправа за реконструкцијата на владата и ќе одлучи дали тоа ќе подразбира и намалување на бројот на министри.
XS
SM
MD
LG