Достапни линкови

СДСМ ја одби поканата на Вељаноски


Андреј Петров потпретседател на СДСМ
СДСМ соопшти дека нема да оди на адхок координативната средба на која ги повика претседателот на Собранието Трајко Вељаноски во отворено писмо до Бранко Црвенковски и другите лидери на политичките партии застапени во законодавниот дом. Генералниот секретар на партијата Анреј Петров изјави дека проблемите во Македонија не се решаваат со адхок муабети.
XS
SM
MD
LG