Достапни линкови

Вељаноски упати отворено писмо до Црвенковски


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски упатил отворено писмо до Бранко Црвенковски и до сите лидери на политичките партии застапени во законодавниот дом за одржување на адхок координативна средба на која ќе присуствуваат и други пратеници за да се утврди што може да биде направено за враќање на довербата и дијалогот. Координаторите на пратеничките групи од опозицијата и потпретседателот на Парламентот Јани Макрадули и денеска не се појавија на координациите свикани од Вељаноски.
XS
SM
MD
LG