Достапни линкови

Кривични пријави за 60 учесници во инцидентот на Кале


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска изјави денеска дека ќе бидат поднесени кривични пријави за 60 учесници во инцидентот на Кале, откако вчера биле идентификувани уште 30 лица. Според Јанкулоска до МВР досега нема најавени нови протести за музејот-црква на Кале и апелираше до сите кои размислуваат да учествуваат на вакви настани на кои би можело да биде предизвикано насилство и нарушување на јавниот ред и мир, дека ќе бидат санкционирани.
XS
SM
MD
LG