Достапни линкови

Џафери-инцидентот на Кале нема да ја наруши политичката состојба


Муса Џафери, министер за локална самоуправа
Министерот за локална самоуправа Муса Џафери изјави денеска дека коалиционите партнери ќе вложат енергија и волја за да бидат зачувани меѓуетничките односи, а инцидентот на Кале нема да ја наруши политичката состојба.
Според Џафери динамиката на меѓуетничките односи може да се провоцира во некои моменти и сите се свесни дека не треба да се случуваат такви работи.
XS
SM
MD
LG