Достапни линкови

Филе бара да се реши политичката криза во Албанија


Еврокомесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување на ЕУ Штефан Филе изјави денеска дека мора да се промени тонот во Албанија. Филе пред ЕП ги коментираше анти-владините протести во Тирана на кои загинаа четири лица.
Тој ги повика албанските политичари да покажат одговорност за да се реши политичката криза, бидејќи тоа го очекуваат граѓаните на земјата.
XS
SM
MD
LG