Достапни линкови

Во Белорусија утре ќе им се суди на опозициските демонстранти


Анти-владините протести во Белорусија
Во Белорусија утре ќе започне судењето на демонстрантите кои беа уапсени во декември на протестите против новиот мандат на Претседателот Александар Лукашенко.
ЕУ и САД воведоа санкции за белоруските власти, поради растурањето на протестите и побараа ослободување на уапсените.
Меѓународните изборни набљудувачи сооштија дека гласањето на 19 декември било невалидно.
XS
SM
MD
LG