Достапни линкови

Барак Обама - Со сила на власт не бива.


Американскиот Претседател Барак Обама на прес конференција во Вашингтон ги предупреди автократските владетели „пријатели и непријатели“ дека не можат да останата на власт со принуда и сила и дека мора да прифатат дека светот се менува. Државниот секретар Хилари Клинтон пак во говорот за надворешната политика на САД повика на почитување на интернет слободата во светот.
XS
SM
MD
LG