Достапни линкови

Средба на обвинители за воените злосторства на Балканот


Денеска во Бијељина, БиХ, почнува дводневен состанок на обвинителите на Босна и Херцеговина, Србија и на Хрватска. Целта на состанокот, кој е во организација на ОН, е засилување на регионалната соработка во процесуирањето на случаите на воени злосторства.
XS
SM
MD
LG