Достапни линкови

Лига на шампиони- Тотенхем го победи Милан


Питер Крауч стрелец за Тотенхем
Синоќа беа одиграни првите два натпревара од осминафиналето во Лигата на шампиони во фудбал. Постигнати се следниве резултати:
Милан- Тотенхем 0-1
Валенсија- Шалке 1-1
Голот за Тотенхем го постигна Крауч во 80-та минута. Валенсија, пак, поведе со погодокот на Солдадо во првото полувреме, а изедначи Раул во вториот дел.
Денеска се играат уште два осминафинални натпревара. Се среќаваат Рома- Шахтјор и во најатриктивниот двобој Арсенал- Барселона.
XS
SM
MD
LG