Достапни линкови

Турција ќе организира меѓународна конференција за Египет


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган

Турските власти предложиле да биде одржана меѓународна конференција за Египет, по соборувањето на режимот на Претседателот Хосни Мубарак. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган за идејата телефонски разговарал со американскиот претседател Барак Обама, кој побарал Турција да го започне организирањето на конференцијата, која според Обама ќе му помогне на египетскиот народ.
XS
SM
MD
LG