Достапни линкови

Во ОН утре извештајот на Бан Ки Мун за Косово


Бан Ки Мун
Советот за безбедност на Обединетите нации утре ќе го разгледа најновиот извештај на генералниот секретар на ОН, Бан Ки-Мун за ситуацијата на Косово за периодот од 19 октомври минатата година до 15 јануари оваа година.
Тој во извештајот наведува дека УНМИК е подготвен во целост да ја поддржи истрагата за трговијата со човечки органи на Косово, како и дека очекува во следниот период да има напредок во отварањето на дијалог меѓу Белград и Приштина.
XS
SM
MD
LG