Достапни линкови

Во Јемен продолжуваат протестите против Претседателот Салех


Sanaa
Стотици лица денеска маршираат кон Претседателската Палата во Сана – Јемен. Веќе 4 ден траат протестите на студентите од Универзитетот во Сана против 32 годишното владеење на Претседателот Али Абдула Салех. Тие ги извикуваат истите слогани како при демонстрациите во Египет. Вчера студентите се судрија со подржувачите на Салех.
XS
SM
MD
LG