Достапни линкови

Муслиманското братство ќе формира партија во Египет


Египетското муслиманско братство соопшти дека ќе формира политичка партија кога рестрикциите од времето на Хосни Мубарак ќе бидат укинати. Во меѓувреме, армијата која соопшти дека 6 месеци ќе владее до одржување парламентарни и претседателски избори, ги повика Синдикатите да ги стопираат штрајковите.
XS
SM
MD
LG