Достапни линкови

А1 повторно пред владата протестира


Неколку стотини граѓани денеска ја блокираа улицата пред Владата за време на вечерните вести на А1 Телевизија откако телевизијата повторно се врати да емитува програма од пред Владата. Одлуката ја донесоа откако Судот повторно ги замрзна сметките на А1 телевизија, весниците „Шпиц“, „Време“ и Коха Ре и на уште неколку фирми на „Перо Наков“ бб.

XS
SM
MD
LG