Достапни линкови

А1 повторно пред Владата на протести


A1 ТВ емитува вести пред владата во знак на протест поради повторното замрзнување на сметките
Неколку стотини граѓани денеска ја блокираа улицата пред Владата за време на вечерните вести на А1 Телевизија откако телевизијата повторно се врати да емитува програма од пред Владата. Одлуката ја донесоа откако Судот повторно ги замрзна сметките на А1 телевизија, весниците „Шпиц“, „Време“ и **** е Ре и на уште неколку фирми од „Перо Наков“ бб.
XS
SM
MD
LG