Достапни линкови

Самитот на Арапската лига ќе се одржи во Ирак


Ирак ќе биде домаќин на самитот на Арапскaта лига, за прв пат по две децении. Заменик министерот за надворешни работи Лабед Абави изјави дека самитот ќе се одржи на 29 март во Багдад. Според него настанот ќе трае два дена, а агендата се уште не е подготвена.
Самитот е клучен за интеграција на Ирак во арапскиот свет и е во критично време за регионот, по случувањата во Египет и Тунис.
XS
SM
MD
LG