Достапни линкови

Египетската војска повикува да прекинат протестите


Протестите на плоштадот Тахрир во Каиро
Египетската војска која е привремено на власт во Египет ги повика денеска работниците да прекинат со протестите. Војската го даде соопштението на националната телевизија, откако демонстрантите денеска се вратија на плоштадот Тахрир, на кој се одржија 18 дневните протести против режимот на претседателот Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG