Достапни линкови

Вељановски бара Црвенковски да ги пушти пратениците во Парламент


Претседателот на Парламентот Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска упати апел до лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски да им дозволи на координаторите на политичките партии во среда да дојдат на координативната средба во законодавниот дом.
Според Вељаноски политичката штета што се нанесува со бојкотот на опозицијата на Парламентот е ненадминилива. Опозицијата го напушти Парламентот, пред повеќе од две недели.
XS
SM
MD
LG