Достапни линкови

Во Јемен продолжуваат анти-владините протести


Илјадници студенти и други лица, втор ден по ред протестираат во главниот град на Јемен, Сана, барајки оставка од претседателот Али Абдула Салех. Според очевидци, безбедносните сили ги спречуваат демонстрантите да се соберат на главниот плоштад во градот.
XS
SM
MD
LG