Достапни линкови

Координација во Парламентот без опозиција


На координативната средба во македонскиот парламент што ја закажа претседателот Трајко Вељаноски, присуствуваа само координаторите на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, како и вице-премиерот за евро-интеграции Васко Наумовски. Кооринаторите на опозиционите парламентарни партии, како што се очекуваше, не присуствуваа.
XS
SM
MD
LG