Достапни линкови

Путин тужен за клевета


Судот во Москва денеска започнува сослушување по приватни тужби за клевета против рускиот премиер Владимир Путин. Имено, Путин во една телевизиска емисија изјави дека неговите политички противници краделе од државата додека биле на власт, посебно посочувајки го поранешниот заменик премиер Борис Немцов и уште неколку лица. Путин уште додаде дека сега тие сакаат да дојдат на власт за да продолжат со полнењето на сопствените џебови.
XS
SM
MD
LG