Достапни линкови

Во Техеран разговори Ахмадинеџат - Ѓул


Турскиот претседател Абдула Ѓул денеска во Техеран ќе се состане со претседателот на Иран Муахмуд Ахмадинеџат. Најавени се разговори за актуелните настани во регионот, како и за улогата на Турција во преговорите на Иран со големите сили за неговата нуклеарна програма. Инаку, Ѓул во три-дневната посета на Иран е придружуван од 100-тина турски бизнисмени.
XS
SM
MD
LG